עבירות מס

עבירות מס

עולם המס בישראל מורכב משני עולמות; העולם הפלילי והעולם האזרחי, החיים במקביל זה לצד זה ומושפעים זה מזה. ייעוץ מקצועי בתחום המס דורש היכרות עם שני העולמות. לצד האכיפה האזרחית המסתיימת על פי רוב בשומות המוטלות על ידי פקידי השומה; קיימת האכיפה הפלילית, שעשויה להסתיים בעונשים כבדים, לרבות מאסרים בפועל וקנסות גבוהים. לכן, ייעוץ מקצועי בתחום המס דורש היכרות עם שני העולמות.

אם ניקח לדוגמה מקרה בו לצד כתב אישום פלילי מוטלת גם שומת מס, הרי שהכרעת דין בהליך הפלילי במסגרתה הודה או הורשע נאשם בהשמטת הכנסה בסכום מסוים, מהווה ראייה לכאורה לחובו כלפי רשויות המס. התנהלות שכזו הינה טעות משמעותית, הגורמת לניהול ההליך בפני פקיד שומה לקשה שבעתיים.

מנגד, סיום ההליך בפני פקיד שומה טרם סיומו של ההליך הפלילי הוא בעל חשיבות רבה מאוד, שכן הדבר משפיע לחיוב על ההליך הפלילי. הסדר מול פקיד השומה – 'הסרת המחדל', מהווה עילה משמעותית ביותר להקלה בעונש בהליך הפלילי, והוא בעל השפעה מכרעת על תוצאות ההליך הפלילי כולו.

עורך דין בעל הבנה מקיפה של עולם המס בישראל והיכרות את הרשויות השונות העוסקות בתחום (מס הכנסה, מע"מ, פרקליטות) מסייע לנישומים ונאשמים בתהליך מורכב זה.

עורך דין בעל הבנה והיכרות כאמור, מוביל פעמים רבות להמרה של הליך פלילי בהליך כופר, להפחתת שומות, ולכריכת ההליכים האזרחיים והפליליים יחדיו. כך מסתיימים ההליכים כולם, בדרך מיטבית מול הרשויות השונות ללא 'קצוות פתוחים'.

גם הליך של 'גילוי מרצון', דורש ידע ומקצועיות, על־מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר ולהימנע מכל אפשרות של העמדה לדין פלילי.

קיימים תחומים רבים נוספים הדורשים יכולת לשלב בין ההליך הפלילי לבין ההליך האזרחי, ויכולת לתכלל את הנתונים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

או שלחו אלינו אימייל במיידי!

טל: 077-805-0087 | מייל: noam@shavitadv.co.il | כתובת: דרך ז'בוטינסקי 35, רמת גן, בניין התאומים 2


האמור באתר זה הינו מידע כללי וראשוני בלבד. כמו כן האמור אינו מובא בשום מקרה כייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו מבלי להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום, וזאת בטרם ביצוע פעולה ו/או קבלת החלטה.
הדברים הכתובים באתר, נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות בחלוף הזמן.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן