עבירות מין

עבירות מין

תחום עבירת המין במשפט הישראלי, כולל קשת רחבה של עבירות בדרגת חומרה משתנה, המקיף מספר מכנים משותפים: התקיימותם של אספקטים מיניים כאלה ואחרים, פגיעה משולבת פיזית ונפשית בקורבן העבירה, רף ראייתי, פרו תביעתי המאפשר הרשעה 'מילה כנגד מילה', בתיקים בהם מרבית העבירות מבוצעות בחדרי חדרים, לחץ ובושה מצדם של החשודים הגורם למסירת גרסאות שקריות גם במקרים בהם הגרסה האמיתית עשויה לסייע להם.

לצד העבירות החמורות, כדוגמת אונס, נמצאות עבירות קלות יותר כדוגמת הטרדה מינית. מטבע הדברים, העונש לצד העבירה משתנה בהתאם לחומרתה, אולם הקושי העיקרי המשותף לכלל עבירות המין, מצוי בסטיגמה של המורשעים (על פי רוב כבר בהיותם חשודים) כ'עברייני מין'. לצד הסטיגמה וההוקעה החברתית הנלווית לה, מרבית המורשעים בעבירות מין, 'זוכים' לסיקור תקשורתי עוין במיוחד ולפיקוח הדוק שנים רבות מטעם המדינה, המחיל על המורשעים מגבלות ואיסורים רבים מעצם הגדרתם כ'עברייני מין'.

המורכבות הרבה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מין דורש מומחיות מיוחדת וניסיון רב, לאור ההשלכות העצומות שיש להליכים המשפטיים על חייהם. כאמור לעיל, לצד הסטיגמה השלילית והמגבלות ארוכות השנים, צפויים המורשעים בעבירות מין (בפרט בעבירות החמורות יותר) לעונשי מאסר ארוכים (בהם שחרור מוקדם ממאסר או 'שליש' בשפת העם הינו נדיר ביותר) ותשלומי פיצויים כבדים כעונש.

למשרדנו ניסיון מוכח ורב שנים בטיפול בתיקים פליליים בתחום עבירות המין קלים כחמורים.

היה וחלילה נקלעתם לסיטואציה הקשורה לתחום המיני, פיזי או וירטואלי, עם מגע או ללא מגע, ומקונן אצלכם החשש הקטן ביותר כי אתם עתידים להיחקר במשטרה, פנו אלינו באופן מידי וללא היסוס. להיוועצות עם עורך דין מומחה בתחום עבירות מין משקל קריטי כבר בשלבים הראשונים של החקירה המשטרתית.

או שלחו אלינו אימייל במיידי!

טל: 077-805-0087 | מייל: noam@shavitadv.co.il | כתובת: דרך ז'בוטינסקי 35, רמת גן, בניין התאומים 2


האמור באתר זה הינו מידע כללי וראשוני בלבד. כמו כן האמור אינו מובא בשום מקרה כייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו מבלי להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום, וזאת בטרם ביצוע פעולה ו/או קבלת החלטה.
הדברים הכתובים באתר, נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות בחלוף הזמן.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן