עיקול קנטינה

עיקול קנטינה

בשנים האחרונות, בתחילה במשורה וכיום כשיטה של ממש, החל המרכז לגביית קנסות להטיל עיקולים על 'חשבון הקנטינה' – עיקול קנטינה של אסירים החייבים פיצויים לנפגעי העבירה ואינם עומדים בתנאי התשלום שנקבעו להם. עיקול זה מבוצע בנוסף לעיקולים על רכוש וכספים המצויים מחוץ לכלא. הוא כולל את כל הכספים בחשבון, לרבות שכרם של האסירים מעבודה בכלא וכספים שמעבירים להם בני משפחותיהם, למעט סכום זניח בסך 110 ₪, אשר מוגדרים על ידי שירות בתי הסוהר כ'דמי מחייה'.

במרבית המקרים, מוטל עיקול חשבון קנטינה לאחר שחלפה כבבר תקופה ארוכה מהמועד שנקבע לתשלומם. כתוצאה מכך, עקב ריבית והוצאות גביה (להלן: 'תוספת פיגורים') תופחים כספי הפיצויים בצורה משמעותית, ובשלב בו מוטל העיקול תוספת הפיגורים עולה על סכום הפיצויים. (כך לאחרונה משרדנו טיפל בהצלחה בבקשה בה פיצויי בסך 100,000 ₪ הגיע לסכום דמיוני של 300,000 ₪ בגין אותה 'תוספת פיגורים').

על פי החוק הקיים, הסמכות לביטול 'תוספת פיגורים' בגין חוב, הנובע מאי תשלום פיצויים לנפגעי עבירה, נתונה אך ורק לבית המשפט אשר גזר את הדין ואינה בסמכות המרכז לגביית קנסות. מנגד, בגין אותו חוב בדיוק (אי תשלום פיצויים לנפגעי עבירה), הסמכות להסדר תשלומים ופריסת החוב נתונה אך ורק למרכז לגביית קנסות.

חשוב להדגיש, גם אם העיקול שהוטל על ידי המרכז לגביית קנסות נעשה במסגרת איחוד של מספר תיקים פליליים, בהם נגזר על האסיר תשלום פיצויים לנפגעי עבירה שונים, יש לפנות לכל בית משפט ולכל ערכאה בנפרד בבקשה לביטול 'תוספת הפיגורים'.

המצב המשפטי הקיים, יוצר מורכבות רבה, מסרבל ומאט את הטיפול הנדרש בהסרת העיקול ופוגע באופן קשה באוכלוסיית האסירים אשר מתמודדת עם גדיעת 'צינור החמצן' של כספי הקנטינה.

משרדנו מתמחה, ובעל ניסיון מוכח, בטיפול מקצועי ומהיר בהסרת 'עיקול קנטינה', בעריכת הסדר תשלומים ראוי והגיוני מול המרכז לגביית קנסות ובביטול 'תוספת הפיגורים' בבתי המשפט השונים בכל רחבי הארץ.

או שלחו אלינו אימייל במיידי!

טל: 077-805-0087 | מייל: noam@shavitadv.co.il | כתובת: דרך ז'בוטינסקי 35, רמת גן, בניין התאומים 2


האמור באתר זה הינו מידע כללי וראשוני בלבד. כמו כן האמור אינו מובא בשום מקרה כייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו מבלי להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום, וזאת בטרם ביצוע פעולה ו/או קבלת החלטה.
הדברים הכתובים באתר, נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות בחלוף הזמן.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן